הניקיון שלכם זה העסק שלנו!
למידע וייעוץ מקצועי
>

3 מוצרים תעשייתיים לניקיון שאתם חייבים להכיר

ניקיון תעשייתי
תוכן עניינים

בכל הקשור לניקיון בייתי, יש לנו מיטב כלים, טכניקות, ומוצרים נפלאים. אבל, מה לגבי ניקיון תעשייתי? בשנים האחרונות פותחו לא מעט פטנטים ומכשירים לניקיון תעשייתי, לרוב הקהל שמשתמש במוצרים אלה, הם: מוסדות חינוכיות, מכללות ומוסדי לימוד, בתי עסק גדולים וארגונים, ואף גם ניקיון מפעלים תעשייתיים. במאמר שלפניכם, נציג עבורכם את שלושת המוצרים המשומשים ביותר בעת העבודה.

 

שואבי אבק תעשייתיים

אחד העקרונות הבסיסיים בכל הקשור לניקיון, הוא להשתמש בציוד המתאים לסוג העבודה הנדרשת. העולם הזה, מכיל לא מעט מוצרים מקיפים לשלל ביצועי עבודה. בחירה נבונה ויעילה של הכלי תפיק עבודה נעימה ויסודית. אחד הכלים השימושיים והנדרשים הוא שואב אבק תעשייתי. ישנה מתודולוגיה לא כתובה, אשר מצביעה על בחירת הכלי, אז איך בוחרים אותו? בקצרה:

 

 1. שואב האבק חייב לחסוך בזמן לעובד או למשתמש.
 2. לשואב חייב להיות תא אחסון (לאבק), ושליפה מהירה ונוחה.
 3. הסוללה של השואב חייבת להיות בטווחים גדולים, כמו: 1h-2h, וזאת לצורך עבודה ממושכת.
 4. ביצועיו של השואב חייבים להיות בצורה גבוהה, כלומר מתח המנוע חייב להיות מ- 1400, ומעלה.
 5. הרעש של השואב חייב להיות מינימלי, למשל: בעת ניקוי כיתות לימוד, הרעש חייב להיות שקט.

כמובן שיש עוד עשרות פרמטרים לבחירת שואב אבק, אלה הם חמשת הפרמטרים העיקריים.

 

מטאטא תעשייתי

לפני שניגע במכונות שטיפה, קודם נדבר על מטאטא תעשייתי. ובכלל, סדר הפעולות הם טיאוט, ואז שטיפה. באופן ריאלי, אנו חייבים מוצר, אשר נוכל באמצעותו לנקות את הלכלוך והאבק לפני השטיפה. לעיתים רבות, שואבי האבק לא מבצעים את העבודה היסודית של שאיבת האבק כמו "מטאטא", במיוחד מקרים של ניקיון תעשייתי, שכן כמויות האבק והלכלוך רבים. לפיכך, נצטרך לפני הכול "להעלים" את האבק בצורה יסודית ונכונה. יש באפשרותנו שני אפשרויות: הראשונה, היא בוודאי ניקוי באמצעות מטאטא רגיל, אך אינו מומלץ לשימוש בחללים גדולים. והשנייה, היא באמצעות מטאטא חשמלי או תעשייתי. לרוב, מטאטא רגיל ישמש אותנו לטיאוט באזורים קטנים ולא גדולים. עקב כך, בזמן עבודה מסיבית בעלת משטח קרקע גדול, רצוי לעבוד עם מכונת טיאוט, או מוצר חשמלי כזה או אחר. למעשה, אתם תרגישו בהבדלים מהרגע הראשון של העבודה – כמה היעילות של מטאטא חשמלי תהיה אפקטיבית מבחינת ביצועים, זמן, ויכולות.

 

אז, כפי שאמרנו – באזורים קטנים כמו: בית וחצר, מטאטא רגיל יהיה בחירה נפלאה שתחסוך גם בכסף. לעומת זאת, במידה ומדובר בשטח תעשייתי גדול, בקניון ספציפי, או אפילו בנגרייה, נצטרך להשתמש במכונה חשמלית, מטאטא תעשייתי, או מטאטא חשמלי, וזאת לצורך ניהול הזמן והאפקטיביות.

 

מכונת שטיפה בלחץ

לאחר שסיימנו עם פעולת הטיאוט, כעת נצטרך לשטוף את הרצפה. לפנינו שני אפשריות: בצורה ידנית עם דלי ומגב, או באמצעות מכונת שטיפה בלחץ. כפי שהסקתם לפני – בשטחים קטנים ניתן יהיה להשתמש בשטיפה ידנית באמצעות מגב. לעומת זאת, בשטחים בינוניים עד גדולים, רצוי להשתמש במכונה אוטומטית או חשמלית, ההמלצה שלנו במקרה זה – היא מכונת השטיפה האוטומטית. למה? ובכן, היתרון אולי הבולט ביותר הוא לחץ המים הגבוהה, שמכונת השטיפה מסוגלת להוציא. לרוב, בלחץ מים גבוהה לא נצטרך להתאמץ, או להשתמש בשפכטלים או סמרטוטים מסוימים, הלחץ לבדו יספיק. אבל, השאלה שנשאלה לא פתורה, כיצד בוחרים מכונת שטיפה? ובכן הינה כמה המלצות לבחירת המכונה הבאה שלכם:

 

 1. השתמשו במכונה שמסוגלת גם לעבוד עם "מים חמים" ולא רק "קרים", וזאת לצורך הסרת כתמים.
 2. כוונו לקיבולת מים של 420 ומעלה, וזאת במטרה להמשיך את העבודה הרציפה ללא הפסקות.
 3. רצוי שהמכונה תדע לספק לחץ מים גבוהה מאוד, כלומר 250 ומעלה.
 4. ההספק החשמלי חשוב, ההספק מגביל את כמות לחץ המים והעבודה. רצוי שיהיה 1800w ומעלה.
 5. טווח צינור המים והסבון מאפשר לנו לנקות שלל מכשירים, ורצוי שהצינור יהיה בטווח 6m ויותר

 

אלה היו 5 הדברים החשובים שצריך לבדוק לפני קניית מכונת שטיפה, אנו ממליצים בחום להקפיד על אותם הדברים הללו, ולהתייעץ עם חברת ניקיון מקצועית בנושא.

ניקיון תעשייתי אצל ניקיון אחר

לסיכום, ניקיון תעשייתי אינו דומה בשום צורה לניקיון דירה, לכן חשוב לבחור ציוד מתאים שיעזור לנו בניקיון ויחסוך לנו בבזבוז זמן מיותר. קיימים בשוק אלפי מוצרים לניקיון תעשייתי, חשוב לבחור בקפידה ולבחון את העלות-תועלת של המוצר. חברת ניקיון אחר מומחים בניקיון תעשייתי, לרבות ניקיון מפעלים, מסעדות, קניונים, ניקיון משרדים ועוד. מקווים שעזרנו, ובהצלחה.

שתפו את הכתבה עם חברים
חיפוש באתר
צרו איתנו קשר  ניקיון אחר בפייסבוק
  דילוג לתוכן