הניקיון שלכם זה העסק שלנו!
למידע וייעוץ מקצועי
>

ניקוי ספות בד

איך מנקים ספות בד
תוכן עניינים

אתם רוכשים אותן באלפי ש"ח (לא יהיה מוגזם גם לומר בעשרות אלפים), הן מקדמות את פניכם בכניסה הביתה, אתם מתרווחים עליהן יומיום, הן לוקחות חלק מרכזי בעיצוב הבית ותבלו איתם יותר זמן מאשר תבלו עם החבר הטוב ביותר שלכם, אלו הן הספות.

לאחר ההקדמה ששופכת קצת אור על חשיבותן של ספות נקיות נתמקד בחלק הפחות אסתטי (אפרופו לשפוך משהו), והוא ניקוי ספות בד.

 

חברת 'ניקיון אחר' הנה בעלת ניסיון בניקיון כל סוגי ספות הבד ואנו משתמשים בחומרים האיכותיים ביותר בשוק!

 

איך מנקים ספה מבד

"זה קורה לכולם ובסופו של דבר זה יקרה גם אצלך!

כל בד סופו להתלכלך ויש כאלה הנוטים לצבור לכלוך ביתר קלות"

 

ספות בד מעניקות נוחות גבוהה ומתהדרות במחירים זולים יותר בהשוואה לאחיותיהן ספות העור. אך לצד המחיר הנוח ישנו גם משתנה שחייבים להכיר בו – ניקוי ספות בד הוא קשה יותר!
בדים נוטים לספוג נוזלים, לכלוך, אבק ומיקרואורגניזמים שונים (כגון חיידקים) בקלות רבה יותר.
לפני שנכנסים לפאניקה ומפנים את מערכת הישיבה מהבית ריכזנו עבורכם טיפים יעילים שיסבירו איך מנקים ספה מבד ואיך עושים זאת ביעילות.

לפני ניקוי ספות
לפני ניקיון
אחרי ניקוי ספות
אחרי ניקיון

ניקוי ספות בעזרת 14 טיפים

בעזרת 14 טיפים מלאכת ניקוי ספות בד עתידה להיות נעימה יותר והתוצאה נקייה ובריאה הרבה יותר.

 

1. עיינו בהוראות היצרן

היצרן מכיר את החומרים, יודע מה יטיב עם הספה ואילו חומרים עשויים לגרום לה נזק.
לפיכך, עיינו היטב בהוראות, הקפידו לבצע אותן בהתאם לזמנים ולחומרים המצוינים בהם.

 

2. הכירו את סוג הבד של הספה

סוג הבד יכול להשפיע על בחירת חומרי הניקוי להם זקוקים בניקיון. בנוסף, יאפשר גם לדעת באילו כלים ניתן להשתמש לצרכי הניקיון והחשוב מכל באילו אסור בתכלית האיסור!

 

ריפודי ספות נחלקים למספר קבוצות:

בדים טבעיים לריפוד ספות: בדי הכותנה והפשתן הם הנפוצים בקבוצה זו, ריפודים העשויים מבדים אלו נעימים למגע ולמראה אך נוטים לספוג כתמים בקלות.

 

בדים סינתטיים לריפוד: בדים המשלבים מיקרופייבר ופוליאסטר. בדים לא טבעיים הנוטים להיות פחות נעימים למגע אך קלים יותר לניקיון (בדים אלו מונעים חדירת נוזלים פנימה).

 

ג'אקרד: בדים אשר מקבלים שמם בזכות סוג האריגה שלהם. אריגתם הינה רב שכבתית ויוצרת מרקם גס (זוהי שיטת אריגה ולא סוג בד מאחר ומשלב סוגי בד שונים)

 

אלקנטרה – שילוב של בד הפוליאסטר (שני שליש לערך) ופוליאוריטן. בד האלקנטרה בעל מראה המזכיר מאוד זמש (רבים נוטים להתבלבל). בד זה מקשה על כתמים להיספג ובעל עמידות גבוהה.

 

עור – ניקיון ספות עור (אמנם נרחיב על זה בכתבה נפרדת אך גם בניקיון ספות עור מרחפים סימני שאלה גדולים). בעיקר אם מדובר בספות עור שחוקות או כאלה העשויות מעור סינתטי ולא עור אמתי. במקרים כאלה יתכן כי הניקיון האפקטיבי הבלעדי יהיה בעזרת מטלית (חברות ניקיון רבות יעדיפו לא לקחת על עצמן את האחריות לשלמות הספה מאחר והיא נוטה לפורענות).אם אינכם יודעים את סוג הבד ואת חומרי הניקיון המתאימים לו אתם יכולים לרסס מעט חומר במקום נסתר ולבחון כיצד מגיב הבד ואם יורד הצבע.

 

*ניקוי ספה מבד סינתטי עתיד להיות יעיל יותר וקל יותר לביצוע מאשר ספות מבד כותנה או ספות מבד פשתן וזאת מאחר ולכלוך לא נכנס לתוך סיבי הבדים הסינתטיים ולרוב מצטבר במקומות יותר שטחיים.

 

3. תחזוקה שוטפת

קראו את הוראות היצרן והן הראשונות להסביר את אופן התחזוקה.
המלצות כלליות (רק אם לא סותרות את הוראות היצרן): שאיבת אבק מספות אחת לשבוע בעזרת מברשת מתאימה לניקוי ספות ולסוג הריפוד ושימוש בחומרי ניקוי המומלצים על ידי היצרן ומתאימים לסוג הבד.

 

 

ניקוי ספה

קבלו הצעת מחיר לניקיון הספה עוד היום!

ניקוי ספות מבד לפני
לפני ניקיון
ניקוי ספה מבד אחרי
אחרי ניקיון

4. הרטבת הספות בשלמות וייבושן בשלמות

רצוי להימנע ככל הניתן מהרטבה ביתית ולא מקצועית של ספות. בניקיון ביתי עדיפות לניקוי ספות יבש באמצעות שואב אבק או לכל היותר מטלית לחה (ללא אלכוהול).

 

5. כבסו את הריפודים רק לאחר שווידאתם שהם מתאימים לכביסה

כיבוס ריפודים רק לאחר שווידאתם כי הם מתאימים לכביסה ולא בתדירות גבוהה שכן הריפוד עלול להתכווץ ולאבד מצבעו. כאשר מכבסים ריפוד יש להקפיד על תכנית הפעולה של המכונה וחומרי הניקוי (מישהו כבר הזכיר את הוראות היצרן?)

 

6. ניקוי כתמים

ויפה שעה אחת קודם. ניקיון כתמים מספות צריך להתבצע מיד עם היווצרות הכתם (זה הסיכוי הטוב ביותר שלכם למנוע את נוכחותו). ניקיון כתמים יש לבצע בעזרת מגבת נייר, מגבון לח (עדיף ללא בישום) או מגבת בד וזאת לאחר שספגתם את הנוזל כמה שניתן. לא לשפשף נמרצות מאחר וזה עלול להרחיב את אזור הכתם אלא לטופף בעדינות וברכות. לאחר שביצעתם ניקיון ראשוני יש להשתמש בחומר הניקוי המתאים לסוג הכתם הנוצר ולסוג בד הריפוד.

 

7. טיפ לניקיון ספות בדגש על מניעה

מנעו מחיות המחמד שלכם לבקר על הספות. סדרו להם פינה אלטרנטיבית שלא כוללת את מערכת הישיבה שלכם. פרווה, שתן ושאר מזיקים לא יעשו חסד עם הספות שלכם.

 

8. ניקוי ספות זה לא בהכרח חיטוי

כאשר אתם מנקים את הספות בעזרת מטלית או מגבון אין זה אומר כי נפטרתם מהחיידקים הרבים ששוכנים בספות. ריפוד הספה הוא כר פורה לחיידקים, בית גידול של ממש למיליוני חיידקים. אם אתם מתעטשים הרבה בעת ישיבה, סובלים מעיניים אדמומיות ונזלת אז יתכן כי אתם סובלים מאלרגיה לקרדית האבק שמסתתרת במלוא הדרה בספה שלכם. לכן, הקפידו לחטא את הספה בעזרת חומרים ייעודיים ודאגו לניקיון עמוק אחת לחצי שנה עד שנה.

 

9. ייבשו את הספות בסיום בחום עדין

בסיום הניקיון ייבשו את הספות בעזרת מייבש שיער (בחום עדין) או מאוורר, הימנעו מהברשה אגרסיבית וזאת בכדי להימנע מפגיעה בבדים העדינים.

 

10. אל תזניחו את הכריות

בעת ניקיון הספות שימו לב כי הכריות לא נותרות מיותמות ונטולות ניקוי.
נקו אותן בהתאם להוראות והעניקו מראה שלם, נקי ומבריק למערכות הישיבה שלכם.

 

11. ריח נעים לספות

ישנם חומרים המיועדים לסוגי הבדים שיעניקו ריח נהדר ושימרו על אורח חיי הבד. אל תרססו חומרים שאינכם יודעים כיצד יגיבו עם הבד (דוגמת בשמים או דאורדורנטים).

לפני ניקוי ספה מבד
לפני ניקיון
אחרי ניקוי ספה מבד
אחרי ניקון

12. ניקיון ספות במכונות קיטור

כאשר מדובר על כתמים עקשנים החודרים עמוק אל תוך סיבי הריפודים יש צורך בניקוי ספות בעזרת קיטור. מכונות קיטור מתיזות את חומר הניקוי הייעודי לעומק סיבי הספה ושואבת את החומר באופן מיידי כך שלא משאיר סימנים או כתמים על הספה. ניקיון ספות בקיטור מומלץ מאוד וישנם סוגי בד מסוימים שלא כדאי לנקות בשיטה אחרת מאחר ואלה יגרמו לנזקים בלתי הפיכים.

מעוניינים במידע נוסף על ניקיון ספות בקיטור – לחצו כאן

ניקיון אחר עושה שימוש במכונת קיטור מקצועית – סמוראי, לצורך ניקיון ספות. מכונת קיטור העובדת בשיטת ההזרקה הישירה (מזריקה את חומרי הניקוי ישירות למשטח ויונקת את החומר מהמשטח לאלתר). ראוי לציין כי שימוש במכונת קיטור מקצועית דורש הדרכה מעמיקה וניסיון רב.

13. מחיר של ניקיון ספות

אם תחפשו מחיר של ניקיון ספות במנוע החיפוש או ברשתות החברתיות תוכלו לפגוש מגוון רחב של מחירים, אך רצוי שתקראו את האותיות הקטנות לפני שאתם מזמינים את חברת הניקיון הביתה. ממחירים של ניקוי ספות שאינם מזכירים את נושא המע"מ דרך גילוי בזמן אמת כי "דווקא" הספה שלכם אינה נכללת בהצעה המשתלמת.

 

לכן, רצוי לבחור חברת ניקיון מומלצת ואמינה, שעומדת מאחורי ההבטחות שלה, לא מסתירה אותיות קטנות בהצעת המחיר ומגלה מקצועיות רבה בניקיון הספות.

  • ★ ניקוי ספה מבד בודדת או כורסת טלוויזיה 250 ש"ח
  • ★ ניקוי ספות בד 2+3 400-500 ש"ח
  • ★ ניקוי ספה מבד (פשתן, אימפלה כותנה, סטן ומשי) 5 מושבים 500-600 ש"ח
  • ★ טיפול סקוטצ' גארד לספה החל מ-35 ש"ח

    * כל המחירים לפני מע"מ.

בכל מקרה – לפני שאתם סוגרים עם ספק אחר אנחנו ממליצים בחום שתצרו אתנו קשר ותגלו כיצד אנחנו עושים את הדברים אחרת!


מהטלפון הראשון ועד שנסיים לנקות לכם את הספה אתם תבינו שבחרתם את הטוב והמקצועי ביותר עבורכם.

14. השתמשו בחברת ניקיון לניקוי ספות

כאשר לא מצליחים להיפטר מהכתמים וכאשר רוצים להחזיר לספה את המראה הטבעי שאבד לה אז כדאי להזמין חברת ניקיון לספות. חברות ניקיון רבות מציעות שירותי ניקיון לספות. ודאו כי אתם מדברים עם חברת ניקיון מומלצת ומקצועית שיודעת לתת טיפול ייחודי ובלעדי לספה שלכם, בדקו איזה ציוד עומד לרשותם וכי הם מתקדמים עם הטכנולוגיה, הציצו בהמלצות קודמות שהרי אין חכם כבעל ניסיון והחשוב מכל שמדובר בבני אדם נעימים, אדיבים ומסבירי פנים.

 

ניקוי ספות

 

מומלץ מאוד להפקיד את מערכות הישיבה בידי מומחים לפחות אחת לשנה וזאת על מנת לשמור על הספות נקיות, מבריקות ונעימות לשימוש.

 

מחפשים חברת ניקיון מקצועית ומומלצת?

חייגו אלינו – 052-2275590

 

ניקיון יסודי של ספות בד בכמה מילים

על השאלה איך מנקים ספה מבד ואיך עושים זאת בצורה המקצועית ביותר תצליחו לענות בעזרת שימוש בכל הטיפים המצוינים כאן ובעזרת קריאת הוראות יצרן. כמובן כי הכל מתחיל בתחזוקה שוטפת ומבוקרות, ניקיון כתמים בעת היווצרותם ומניעת גורמים המועדים לפורענות בספה. לכל זה הוסיפו ניקיון מקצועי על ידי חברה מנוסה ומיומנת אחת לשנה והרי לכם ספה שנוח ונעים לשבת עלייה עם אורך חיים מקסימלי.

תמונות לפני ואחרי הניקוי שלנו

מושב ספה מלוכלך לפני הניקוי
לפני ניקיון
מושב ספה נקי אחרי הניקוי
אחרי ניקיון
שתפו את הכתבה עם חברים
חיפוש באתר
צרו איתנו קשר    ניקיון אחר בפייסבוק
    דילוג לתוכן