הניקיון שלכם זה העסק שלנו!
למידע וייעוץ מקצועי
>

איך מנקים פרקט? 3 טיפים לניקוי פרקטים שכדאי להכיר

ניקיון פרקט
תוכן עניינים

חג הפסח שעוד רגע כאן גורם לנו להוציא מארון חומרי הניקוי את כל הארטילריה הכבדה ולהתחיל להבריק את הבית. את השירותים והאמבטיות אנחנו מבריקים עם חומרי הלבנה וניקוי ריחניים, את המראות עם אותו ספריי כחול שבלעדיו הבית הוא לא בית ואת הרצפות אנחנו מנקים עם חומרי הניקוי שקנינו בשפע במבצעי החג, אבל בין כל אלו נשארת שאלה אחת פתוחה – איך מנקים פרקט בלי להזיק, להרוס או הפוך על הפוך, ללכלך אותו?

שאלנו את המומחים בתחום (לפרטים נוספים) מהם הטיפים החשובים שצריך לאמץ כל מי שמתקין פרקט בבית וחזרנו עם תובנה אחת חשובה – זה ממש, אבל ממש, לא קשה לנקות פרקט.

אמצו לעצמכם שואב איכותי:

שואב אבק טוב הוא חבר מצוין לכל ריצוף פרקט. איך מנקים פרקט עם שואב אבק? זהו בעצם הצעד הראשון לשמור על הפרקט נקי ואסתטי לטווח ארוך. דאגו לשאוב את האבק ואת הלכלוך שמצטבר על הרצפה באמצעות שואב טוב, שיוכל להשאיר את הרצפה כמה שיותר נקייה.

ככל שתצליחו לשאוב יותר אבק ולכלוך באמצעות השואב, כך שאר תהליך הניקוי יהיה קצר ויעיל יותר ולא תצטרכו חומרים מיוחדים או תיקונים לאחר כמה שנים. שואב אבק הוא לא רק כלי מעולה לניקוי הפרקט לפני החג, אלא מכשיר ששומר על הפרקט ומתחזק אותו.

אל תשתמשו בתכשירי ניקוי רגילים:

אם אתם רוצים להבריק את הפרקט, אל תשתמשו בתכשירי ניקוי כלליים. ברוב התכשירים לניקוי כללי בבית יש חומרים מלבינים שעלולים להזיק לפרקט.

רבים תוהים איך מנקים פרקט בלי להשתמש בחומרי ניקוי המוכרים לנו מרשתות השיווק. חשוב לדעת שיש חומרי הברקה מיוחדים לפרקטים, אבל גם במקרה הזה עדיף להתייעץ לפני הפעם הראשונה עם הספק שהתקין לכם את הריצוף ולוודא שהחומר מתאים.

בשוק קיימים חומרי ניקוי מיוחדים לפרקטים, שנבדלים זה מזה לפי סוג הפרקט. אפשר למצוא חומרי ניקוי מיוחדים לפרקטים למינציה וחומרים אחרים לפרקטים מעץ מלא.

בלי הרבה מים:

כשאנחנו חושבים על ניקיון פסח אנחנו מיד מדמיינים דליים של מים צוננים ונקיים שנשפכים על הרצפה ומנקים ממנה את כל הרמזים לפירורים, חמץ ולכלוך. כשמדובר על פרקט, לא מומלץ לדמיין ולממש את התרחיש הזה. למעשה, שימוש בהרבה מאד מים לניקוי הפרקט עלול לגרום לנזקים משמעותיים, מכתמי מים ועד להתנפחות העץ.

אז איך מנקים פרקט בלי הרבה מים? מומלץ להשתמש במטלית לחה עם מעט מאד מים ולעבור על הפרקט בעדינות. אפשר להשתמש גם במטלית לחה עם מעט חומר ניקוי מיוחד לפרקטים, בהמלצת הספק שהתקין לכם את הפרקט.

כדי להבטיח שהפרקט שלכם יהיה נקי לכבוד החג, אתם לא נדרשים לעשות פעילות מיוחדות. שמירה על הפרקט מפני אבק, שימוש בשואב אבק איכותי, הקפדה על ניקוי עדין באמצעות מעט מים או חומרי ניקוי ייעודיים – ואתם כבר בכיוון הנכון.

שתפו את הכתבה עם חברים
חיפוש באתר
צרו איתנו קשר    ניקיון אחר בפייסבוק
    דילוג לתוכן