הניקיון שלכם זה העסק שלנו!
למידע וייעוץ מקצועי
>

ניקיון חדר האמבטיה ב-8 שלבים

ניקיון חדרי אמבטיה
תוכן עניינים

״איך לנקות את חדר האמבטיה?״ היא אחת מהשאלות המטרידות ביותר ואחת הפחות חביבות בניקיון של הבית.

 

ניקיון חדר האמבטיה דורש היערכות מוקדמת מאחר וישנה לחות רבה בחדר העלולה לגרום להופעת עובש ולסכן את בריאות הדיירים.

ניקיון חדר אמבטיה

אתם בוודאי רוצים לצאת עם תובנות מעשיות מהשורות הבאות אז נתחיל עם הכלים בהם צריך להצטייד לטובת המשימה: מברשת שיניים, חומץ, חומר מסיר אבנית לחדר אמבטיה, חומר למניעת עובש, מטלית יבשה סקוטש מפלסטיק,, דלי מים וחומר ניקיון לרצפות וכפפות.

 

לאחר שהצטיידתם כראוי יש להיערך לקראת ניקיון חדר האמבטיה באמצעות הוצאתם של כל החפצים והתכשירים שאינם ישמשו אתכם לטובת הניקוי (כל תחליבי הרחצה למיניהם, השמפו, מברשות השיניים וכל מה שנשען על האמבטיה…

 

בשלב הבא תנקו את שטיחי האמבטיה ואת הווילון שמהווה קרקע פורייה מאוד להצטברות חיידקים.

 

מחפשים חברת ניקיון מקצועית ומומלצת?

חייגו אלינו – 052-2275590

ניקוי ווילון אמבטיה

אם אתם עדים לכתמים חומים המופיעים על הווילון אז זהו העובש הידוע לשמצה. עובש נוטה להצטבר במקומות בהם יש לחות גבוהה כך שחדר האמבטיה הוא מקום נהדר עבורו.

 

אז האם ניתן לכבס את ווילון האמבטיה? התשובה היא כן אך עד 40 מעלות. אם ישנו עובש אז מומלץ לפני הכנסתו של הווילון למכונת הכביסה להעביר אותו השרייה ידנית במיכל או כלי מתאים עם מים חמים, חומץ או אקונומיקה ולא לערבב עם בדים נוספים. לאחר ההשריה יש לשטוף את הווילון היטב ואפשר גם להכניסו לניקיון נוסף במכונה.

 

אם הנזק שנגרם מפושט על כל הווילון אז כדאי לשקול רכישת ווילון חדש, למען הבריאות שלכם. בכל אופן, חשוב מאוד לדעת כי חדר האמבטיה זקוק לאוורור, במיוחד לאחר רחצה במים חמים. אז לאחר מקלחת או אמבטיה הגיפו את הווילונות כך שיהיו פרוסים ככל הניתן ופתחו חלון אם אפשר.

 

ניקוי מקלחון מעובש

עובש הוא למעשה הסיבה האמתית לקושי בניקיון חדרי אמבטיות. העובש נוטה להצטבר על קירות, תקרות, ווילונות ואף על המקלחון.

 

איך לנקות מקלחון מעובש היא אחת מהשאלות היותר נפוצות בהן אנו נתקלים כאשר אנחנו מגיעים לנקות בתים.

 

אם אתם רואים כי עובש מצטבר על דפנות המקלחון, בחרסינה ובמקומות נוספים אז תדעו כי יש פתרון קסם, ביתי וזול מאוד – חומץ. לוקחים מטלית הטבולה בחומץ ובזהירות מסירים אותו. אם טיפ זה אינו מועיל לכם אז תעברו לתותח הכבד יותר והוא האקונומיקה. שופכים מעט אקונומיקה על האזורים הנגועים, ממתינים מספר דקות ושוטפים במים.

 

ניקיון של חדר האמבטיה

 

ניקוי אבנית ממקלחון ומדלתות זכוכית

"כוכבת" נוספת הנותנת אותותיה בחדר המקלחת היא האבנית והיא מגיעה בדמות כתמים לבנים המצטברים על מקלחון הזכוכית ועל דלתות זכוכית בכלל.

 

איך מנקים מקלחון ושומרים עליו יתום מאבנית? בעיקר בעזרת מניעה והקפדה על גריפה יסודית של המים בסיום המקלחת וניקיון יסודי של דלתות הזכוכית לפחות אחת לשבוע באמצעות חומר ניקיון ייעודי למקלחונים.

 

כדאי לציין כי גם כאן ניתן להשתמש בחומץ, מלח לימון ומים רותחים ובמרבית המקרים ייעלמו הכתמים (ערבבו הכול יחד, המתינו מספר דקות עד לירידת הטמפרטורה ובעזרת מטלית עדינה נקו את משטח הזכוכית).

 

פתרון נוסף הוא שימוש בחומר ניקיון ייעודי לאבנית הנמכר ברשתות השונות. חומר זה עתיד גם הוא לסייע ולהסיר את מרבית הכתמים.

 

במקרים קשים במיוחד בהם לא התבצע ניקיון זמן רב אז ייתכן ולא יהיה מנוס מהזמנת חברת ניקיון מקצועית, המצוידת בחומרי ניקיון תעשייתיים ועוצמתיים יותר לצורך כך.

 

ניקיון קירות האמבטיה

קירות ותקרות לרוב היינו הך הם וניתן לתקוף את ניקיונם באותם החומרים. אם אתם מבחינים בכתמים שחורים מפושטים על הקירות אז הגיע הזמן לנקותם, וכדאי לעשות זאת בהקדם.

 

איך לנקות את קירות האמבטיה ביעילות ובקלות? עם מסיר שומנים, קרצוף באמצעות סקוטש (רצוי מאוד לבן על מנת שלא יפגום בצבע הקיר). כדאי לחזור על הפעולה מספר פעמים עד להסרת העובש כליל.

 

כנו כן, ניתן להשתמש גם במסיר אבנית ובאקונומיקה, כאשר ההמלצה היא להתחיל באזור שלא נגלה לעין, לבדוק כיצד מגיב הקיר ורק אז להמשיך ולהסיר את העובש משאר הקירות.

 

 

ניקיון הכיור

אם לא אמרנו קודם אז כדאי תמיד להצטייד בכפפות, וזה הכלל החשוב ביותר לשמירה על עור הידיים. בנוסף, אל תערבבו חומרי ניקיון האחד עם השני, התוצאות עלולות להיות מסכנות חיים.

 

ניקוי יסודי של הכיור יכול להיעשות באמצעות השרייתו בחומצת מלח, לדקות ספורות וסיום בשפשוף נמרץ.

 

ניקיון הכיור והברזים

 

ניקיון הברזים

מטלית עדינה טבולה בחומץ ומים, לאחר מכן מעבר על הברז באמצעות מטלית יבשה והופלה – מבריק.

 

ניקיון אריחי חרסינה

אחד מאותם אלמנטים שמשפיע יותר מכל על נראות חדר האמבטיה הוא אריח החרסינה. כאשר הוא בוהק וזוהר אז כל החדר נראה מזמין ונקי הרבה יותר. את האריחים ניתן לקלות בקלות רבה, ושוב מדובר על אותו טריק ישן – חומץ. הרתיחו שתי כוסות מים, ערבבו עם חצי כוס חומץ והנה יצרתם חומר ניקוי יוצא מן הכלל.

 

לאחר שטמפרטורת המים ירדה מעט הכניסו סקוטש פלסטיק לחומר ובזהירות רבה נקו את האריחים. כדאי להימנע משפשוף אגרסיבי מדי שלא לשרוט את האריחים. את מקומות המפגש שבין האריחים מנקים בעזרת מברשת שיניים הנטבלת באותו חומר ניקוי.

 

ניקיון האמבטיה עצמה

רגע, לפני שמסיימים, לא לשכוח את האמבטיה עצמה… אם בחומרי ניקוי מבית היוצר של סבתא עסקינן אז מה עם סודה לשתייה, האם שכחנו אותו? חס וחלילה. הרטיבו מעט את משטח האמבטיה בעזרת מים חמים ובסיום פזרו סודה לשתייה ושפשפו עם ספוג רך.

 

לתערובת הזהב ניתן גם להוסיף אבקת כביסה ואם הכתמים עקשנים במיוחד אז ניתן להשאיר את החומרים למספר שעות עד לקבלת האפקט הרצוי.

 

מתי עדיף להזמין חברת ניקיון לאמבטיה?

אם מדובר על חדר אמבטיה המכיל כלים סניטריים יקרי ערך, עובש היוצא מכלל שליטה או שפשוט אין לכם זמן ואנרגיות למשימה אז חברת ניקיון היא הפתרון הטוב ביותר. קרוב לוודאי כי התוצאות יהיו מרשימות הרבה יותר מניקיון ביתי.

 

יתר על כן, אם מדובר על תקופת טרום חגים (לפני חג הפסח, ראש השנה וכד') אז חברת ניקיון יכולה להתאים לכם ניקיון כולל לבית, שיכלול בתוכו את ניקיון חדר האמבטיה ואתם תיהנו מראש שקט ובית נקי ונעים לחגים.

 

מספר תמרורי אזהרה

  • לא מנקים את המראה בעזרת עיתון, הוא ישאיר שריטות עלייה.
  • כאשר משתמשים במסיר שומנים אז רצוי להצטייד במסכה.
  • לא מנקים ברזים, אריחים וכלים סניטריים במטליות ניקוי מחוספסות.
  • לא משתמשים בסקוטש על מקלחונים ומשטחי זכוכית.
שתפו את הכתבה עם חברים
חיפוש באתר
צרו איתנו קשר    ניקיון אחר בפייסבוק
    דילוג לתוכן