הניקיון שלכם זה העסק שלנו!
למידע וייעוץ מקצועי
>

ניקיון שטיחים בעזרת 8 דגשים

ניקיון שטיחים
תוכן עניינים

ניקיון שטיחים יכול לעשות את ההבדל בין צל"ש לטר"ש, בין התעטשות אחת לנשימה נקייה ובין מראה אלגנטי למראה מרושל.

הוא אלמנט עיצובי מרשים במיוחד, הוא מחמם את כפות הרגליים ועלול להפוך לכר פורה של חיידקים וקרדית האבק במידה ולא מנקים ומטפלים בו היטב – השטיח שלכם.
תחזוקה שוטפת לצד ניקיון שטיחים מקצועי ואינטנסיבי הם הדרך הטובה ביותר לשמור על אורח חייו ולאפשר לסובבים לנשום אוויר נקי ונטול אלרגנים המגיעים מהשטיח.

 

איך מנקים שטיח? על שאלת השאלות נענה בעזרת מספר דגשים שיבטיחו שטיח נקי לאורך כל השנה.

ניקיון שטיח – זה הכרחי?

בתים רבים לא מכניסים שטיחים בגלל תופעה נפוצה של הצטברות קרדית אבק בשטיח, אשר מובילה לאלרגיה בקרב האנשים החיים בבית. אלרגיה לאבק היא עניין שכיח מאוד ומספרים מדברים על כ-20% מאוכלוסיית ישראל אשר תגיב בהתעטשויות, עיניים אדמומיות ואף בעיות נשימה לנוכח המצאה של קרדית האבק.

 

בנוסף, מהווה השטיח אזור הצטברות נהדר לחיידקים אשר מאיימים על חוזקה של מערכת החיסון ועשויים לגרום לתסמינים שונים ומשונים. האם אלה סיבות מספיק טובות להימנעות מהכנסת שטיח הביתה? התשובה היא לא, זאת מאחר ויש דרך לנקות את השטיח באופן יסודי ולמנוע את הופעת התסמינים בקרב הרגישים.

 

אז אם גם לכם רגישות, אלרגיות, תינוקות בשלב זחילה ו/או בעלי חיים אז כדאי מאוד שתנקו את השטיח, ולו בשביל איכות חיים משופרת וסביבה נעימה הרבה יותר. הסרת פרוותם של בעלי החיים מעומק הסיבים, העלמת הריחות הלא נעימים שהם משאירים והשארת שטיח נקי ובריא יותר יעשו חסד עם כל יושבי הבית.

 

שילוב של שטיחים בחללי הבית בעזרת תחזוקה שוטפת וניקיון יסודי יבטיח עיצוב מרשים, קרקע חמימה ואווירה ביתית, וכמו שנאמר בריאה ונעימה הרבה יותר.

 

איך לנקות שטיח

1. שאיבה קבועה של השטיח 
שטיחים אוספים לכלוך ואבק בקצב גבוה ובהתאם לכך דורשים תחזוקה שוטפת בדמות שאיבת אבק בתדירות גבוהה. על מנת לשמור על שטיח נקי יש לשאוב אבק לכל הפחות פעם בשבוע (אם באפשרותכם לעשות זאת פעמיים אז מה טוב). לצורך כך יש להצטייד בשואב אבק בעל עוצמת שאיבה חזקה ולשאוב מספר פעמים כל אזור.


2. הסרת שערות מהשטיח באמצעות מברשת בעלת סיבים קשיחים
אדם ממוצע משיר בין 25-100 שערות ביום, יחד עם שערות השטיח זה יוצר שערות דביקות שלא רוצות להיפרד. אזורים המלאים בשערות מקשים על פעולת השאיבה ופוגעים באיכותה. לכן, הצטיידו במברשת בעלת סיבים קשיחים והפרידו את השערות הקשוחות.


3. שטיח מנקים בחומרי ניקוי יעודים

תהליך ניקוי השטיח משתנה מבד לבד וישנם חומרי ניקוי רבים המיועדים לסוג הבד של השטיח הספציפי שלכם. יש לזהות את סוג הבד (הוראות יצרן יתנו לכם את המידע) ולבחור מוצרי ניקיון יעודים (רצוי בעלי ריח נעים), המסירים עובש, פטריות וקוטלי חרקים. אל תשתמשו בחומרים זולים שיגרמו יותר נזק מתועלת: חומרים על בסיס כלור, סבון אלכוהולי או מסיר שומנים.


שימוש בחומרים לא מתאימים עלול לפגוע בצבע השטיח, במרקם הנעים שלו ובחזותו הכללית.

4. שטיחים מאווררים בשמש
קרדית האבק רגישה לקרני שמש. לפיכך, כדאי לאוורר את השטיח אל מול שמש ישירה ולהשמיד את הקרדית. זוהי הדרך הביתית היעילה ביותר להשמדת הקרדית.

5. הופכים את השטיח
לאחר ששאבתם אבק מהשטיח ומהאזורים הסמוכים לו כדאי להפוך את השטיח (על אזור נקי כמובן) למשך מספר שעות ולהכות בצדו האחר (בעדינות) על מנת להשלים את מלאכת השאיבה ולהתפטר מהלכלוך שעוד נותר על השטיח. לאחר מכן, הרימו את השטיח ונקו את האזור. בסיום הפעולה ניתן להשיב את השטיח למקומו.

6. שטיחים צריכים סביבה יבשה
שטיפת רצפות מלווה פעמים רבות בהרטבה לא רצויה של השטיח. רטיבות של השטיח מעודדת התרבות חיידקים בתוכו. לאחר כל שטיפת רצפות ו/או פוליש לרצפה יש לוודא כי השטח בו ממוקם השטיח הינו יבש לחלוטין.

7. ניקוי יסודי של השטיח על ידי חברה מקצועית
להשלמת מלאכת התחזוקה יש צורך בניקיון אינטנסיבי, עמוק ומקצועי של השטיח. חברת ניקיון מקצועית אשר תאתר את סוג הבד של השטיח ותשתמש במכשור עוצמתי שיחדור אל עומק הסיבים ויסיר את כל הלכלוך והמיקרואורגניזמים אשר ניקיון ביתי לא יכול להסיר.

 

ניקיון מקצועי של השטיח יש לבצע אחת לחצי שנה (במידה ומתחזקים אותו היטב בשאר החודשים).

לרוב, יבצעו חברות מקצועיות ניקוי שטיחים בקיטור, בשיטה המשלבת הזרקת קיטור וחומר, קרצוף ויניקה. שיטה זו מומלצת מאוד על ידי יצרניות השטיחים ומבטיחה לשמור על איכות השטיח.

 

8. מחיר של ניקיון שטיח

מחיר של ניקיון שטיח יכול להשתנות מאוד מחברה ניקיון אחת לאחרת אך רצוי לבדוק את המחיר לעומק. אל תתפתו אחר הצעות שנשמעות אטרקטיביות מדי מאחר וייתכן מאוד כי רב בהן הנסתר על הגלוי. נתקלנו במספר לא מבוטל של לקוחות שחיפש מחיר זול של ניקיון שטיח ובסוף יצא ששילם ביוקר.

 

הצעות מחיר שלא הזכירו את נושא המע"מ, מחיר של ניקיון שטיח שדווקא ברגע האמת לא כלל את סוג השטיח של הלקוח (והוא מאי נעימות הסכים לשלם הרבה יותר) ושירות חובבני שכלל ציוד לא מתאים (אך מן הסתם לא צוין במחיר).

 

לכן, כאשר אתם מחפשים מחיר טוב לניקוי שטיח אז שימו לב שאתם שמים לב לכל הפרטים, לא מוותרים על הצעת מחיר בכתב, מדקדקים על האותיות הקטנות ומבינים היטב עם איזה ציוד ינקו לכם את השטיח.

 

 

 

 

אנו ב'ניקיון אחר' עושים את כל המאמצים על מנת לעשות לכם חיים קלים ונקיים.
ניקוי שטיחים בבית הלקוח, עם מחיר מצוין ושירות אדיב ומקצועי על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומנומסים.

התקשרו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם: 052-2275590

 

ניקוי שטיחים מחיר מיוחד בניקיון אחר

מחיר ניקיון שטיח מתבסס על סוגו, אורכו ולעיתים גם מצבו (שריפה או הצפה, לדוגמה, יכולות להזיק מאוד לשטיח ולהקשות על מלאכת הניקוי). כאשר נתקלתם בהודעה המציעה מחיר אטרקטיבי מדי אז כדאי שתגלו ערנות. כמו כן, אנו לא חוששים מפרסום המחיר מאחר וברצוננו להיות שקופים והוגנים עם הלקוחות שלנו!

 

 • ניקוי שטיחים ניקוי שטיח רגיל/ סינתטי 65 ש"ח למ"ר

 

 • ניקוי שטיח שאגי/ פרסי  45 ש"ח למ"ר 

 

 • ניקוי שטיח מקיר לקיר (מינימום 30 מטר) 14 ש"ח למ"ר

 

 • ניקוי מדרגות עם שטיח מודבק 17 ש"ח למדרגה 

 

 • ניקוי קיר עם שטיח 37 ש"ח למ"ר

   

  *המחירים המצוינים לניקוי שטיחים אינם כוללים מע"מ (אל תפספסו פרטים כאלה)


אפשר גם אצלך בבית – ניקוי שטיחים בבית הלקוח

רבים העסקים שצריכים ניקוי שטיחים בבית העסק וכך גם לקוחות פרטיים רבים. ניקיון שטיחים בבית הוא שירות שאנו, חברת ניקיון אחר, מבצעים ואף ממליצים עליו בחום. כאשר מתבצע הניקיון בביתכם אז אתם רואים בעיניכם את מה שנעשה עם השטיח וכיצד בזמן כה קצר אתם משפרים את אורח חייכם והופכים אותו לבריא יותר. יתרה מכך, העברת השטיח למקום אחר גורר סיכון מיותר של נזק שייגרם בדרך.

 

ניקיון של שטיחי יוקרה כמו: שטיח שאגי, שטיח פרסי זיגלר וכד' צריך להתבצע בזהירות ובידי ידיים מקצועיות ובדיוק בשל כך מומלץ לנקות את השטיח בבית הלקוח. כמו כן, גם שטיחים מקיר לקיר לא מאפשרים גמישות יתרה ושירות ניקיון המגיע עד הבית ומטפל בהם באופן מידי הוא ערך מוסף.

שתפו את הכתבה עם חברים
חיפוש באתר
צרו איתנו קשר  ניקיון אחר בפייסבוק
  דילוג לתוכן