למידע וייעוץ מקצועי
>

ניקוי שטיחים בעזרת 7 דגשים

ניקיון שטיחים

 

הוא אלמנט עיצובי מרשים במיוחד, הוא מחמם את כפות הרגליים ועלול להפוך לכר פורה של חיידקים וקרדית האבק במידה ולא מנקים ומטפלים בו היטב – השטיח שלכם.
תחזוקה שוטפת לצד ניקיון שטיחים מקצועי ואינטנסיבי הם הדרך הטובה ביותר לשמור על אורח חייו ולאפשר לסובבים לנשום אוויר נקי ונטול אלרגנים המגיעים מהשטיח.

 

איך מנקים שטיח? על שאלת השאלות נענה בעזרת מספר דגשים שיבטיחו שטיח נקי לאורך כל השנה.

ניקיון שטיח – זה הכרחי?

בתים רבים לא מכניסים שטיחים בגלל תופעה נפוצה של הצטברות קרדית אבק בשטיח, אשר מובילה לאלרגיה בקרב האנשים החיים בבית. אלרגיה לאבק היא עניין שכיח מאוד ומספרים מדברים על כ-20% מאוכלוסיית ישראל אשר תגיב בהתעטשויות, עיניים אדמומיות ואף בעיות נשימה לנוכח הימצאה של קרדית האבק.

 

בנוסף, מהווה השטיח אזור הצטברות נהדר לחיידקים אשר מאיימים על חוזקה של מערכת החיסון ועשויים לגרום לתסמינים שונים ומשונים. האם אלה סיבות מספיק טובות להימנעות מהכנסת שטיח הביתה? התשובה היא לא, זאת מאחר ויש דרך לנקות את השטיח באופן יסודי ולמנוע את הופעת התסמינים בקרב הרגישים.

 

אז אם גם לכם רגישות, אלרגיות, תינוקות בשלב זחילה ו/או בעלי חיים אז כדאי מאוד שתנקו את השטיח, ולו בשביל איכות חיים משופרת וסביבה נעימה הרבה יותר. הסרת פרוותם של בעלי החיים מעומק הסיבים, העלמת הריחות הלא נעימים שהם משאירים והשארת שטיח נקי ובריא יותר יעשו חסד עם כל יושבי הבית.

 

שילוב של שטיחים בחללי הבית בעזרת תחזוקה שוטפת וניקיון יסודי יבטיח עיצוב מרשים, קרקע חמימה ואווירה ביתית, וכמו שנאמר בריאה ונעימה הרבה יותר.

 

איך לנקות שטיח

1. שאיבה קבועה של השטיח 
שטיחים אוספים לכלוך ואבק בקצב גבוה ובהתאם לכך דורשים תחזוקה שוטפת בדמות שאיבת אבק בתדירות גבוהה. על מנת לשמור על שטיח נקי יש לשאוב אבק לכל הפחות פעם בשבוע (אם באפשרותכם לעשות זאת פעמיים אז מה טוב). לצורך כך יש להצטייד בשואב אבק בעל עוצמת שאיבה חזקה ולשאוב מספר פעמים כל אזור.


2. הסרת שערות מהשטיח באמצעות מברשת בעלת סיבים קשיחים
אדם ממוצע משיר בין 25-100 שערות ביום, יחד עם שערות השטיח זה יוצר דבוקת שערות שלא רוצות להיפרד. אזורים המלאים בשערות מקשים על פעולת השאיבה ופוגעים באיכותה. לכן, הצטיידו במברשת בעלת סיבים קשיחים והפרידו את השערות הקשוחות.


3. שטיח מנקים בחומרי ניקוי יעודים

תהליך ניקוי השטיח משתנה מבד לבד וישנם חומרי ניקוי רבים המיועדים לסוג הבד של השטיח הספציפי שלכם. יש לזהות את סוג הבד (הוראות יצרן יתנו לכם את המידע) ולבחור מוצרי ניקיון יעודים (רצוי בעלי ריח נעים), המסירים עובש, פטריות וקוטלי חרקים. אל תשתמשו בחומרים זולים שיגרמו יותר נזק מתועלת: חומרים על בסיס כלור, סבון אלכוהולי או מסיר שומנים.
שימוש בחומרים לא מתאימים עלול לפגוע בצבע השטיח, במרקם הנעים שלו ובחזותו הכללית.

4. שטיחים מאווררים בשמש
קרדית האבק רגישה לקרני שמש. לפיכך, כדאי לאוורר את השטיח אל מול שמש ישירה ולהשמיד את הקרדית. זוהי הדרך הביתית היעילה ביותר להשמדת הקרדית.

5. הופכים את השטיח
לאחר ששאבתם אבק מהשטיח ומהאזורים הסמוכים לו כדאי להפוך את השטיח (על אזור נקי כמובן) למשך מספר שעות ולהכות בצדו האחר (בעדינות) על מנת להשלים את מלאכת השאיבה ולהתפטר מהלכלוך שעוד נותר על השטיח. לאחר מכן, הרימו את השטיח ונקו את האזור. בסיום הפעולה ניתן להשיב את השטיח למקומו.

6. שטיחים צריכים סביבה יבשה
שטיפת רצפות מלווה פעמים רבות בהרטבה לא רצויה של השטיח. רטיבות של השטיח מעודדת התרבות חיידקים בתוכו. לאחר כל שטיפת רצפות ו/או פוליש לרצפה יש לוודא כי השטח בו ממוקם השטיח הינו יבש לחלוטין.

7. ניקוי יסודי של השטיח על ידי חברה מקצועית
להשלמת מלאכת התחזוקה יש צורך בניקיון אינטנסיבי, עמוק ומקצועי של השטיח. חברת ניקיון מקצועית אשר תאתר את סוג הבד של השטיח ותשתמש במכשור עוצמתי שיחדור אל עומק הסיבים ויסיר את כל הלכלוך והמיקרואורגניזמים אשר ניקיון ביתי לא יכול להסיר.


ניקיון מקצועי של השטיח יש לבצע אחת לחצי שנה (במידה ומתחזקים אותו היטב בשאר החודשים).
לרוב, יבצעו חברות מקצועיות ניקוי שטיחים בקיטור, בשיטה המשלבת הזרקת קיטור וחומר, קרצוף ויניקה. שיטה זו מומלצת מאוד על ידי יצרניות השטיחים ומבטיחה לשמור על איכות השטיח.

 

 

 

 

אנו ב'ניקיון אחר' עושים את כל המאמצים על מנת לעשות לכם חיים קלים ונקיים.
ניקוי שטיחים בבית הלקוח, עם מחיר מצוין ושירות אדיב ומקצועי על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומנומסים.

התקשרו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם:  072-3937686

 

מחיר של ניקוי שטיחים

כמה עולה ניקוי שטיחים הינה שאלה מאוד נפוצה. רבים מתפתים לקבל את "הצעת המחיר האטרקטיבית ביותר" עם הודעה גנרית כמו – ניקוי שטיח הכל כלול ב-150 ש"ח בלבד ועוד פרסומים כאלה ואחרים. זכרו כי לא תקבלו יותר ממה ששילמתם עליו וכי ישנן אותיות קטנות שעלולות להיות גדולות בכיס.

 

מחיר ניקיון שטיח מתבסס על סוגו, אורכו ולעיתים גם מצבו (שריפה או הצפה, לדוגמה, יכולות להזיק מאוד לשטיח ולהקשות על מלאכת הניקוי). כאשר נתקלתם בהודעה המציעה מחיר אטרקטיבי מדי אז כדאי שתגלו ערנות. כמו כן, אנו לא חוששים מפרסום המחיר מאחר וברצוננו להיות שקופים והוגנים עם הלקוחות שלנו!

 

  • ניקוי שטיחים ניקוי שטיח רגיל/ סינתטי 65 ש"ח למ"ר

  • ניקוי שטיח שאגי/ פרסי  45 ש"ח למ"ר + מע"מ

  • ניקוי שטיח מקיר לקיר (מינימום 30 מטר) 14 ש"ח למ"ר + מע"מ

  • ניקוי מדרגות עם שטיח מודבק 17 ש"ח למדרגה + מע"מ

  • ניקוי קיר עם שטיח 37 ש"ח למ"ר + מע"מ


אפשר גם אצלך בבית – ניקוי שטיחים בבית הלקוח

רבים העסקים שצריכים ניקוי שטיחים בבית העסק וכך גם לקוחות פרטיים רבים. ניקיון שטיחים בבית הוא שירות שאנו, חברת ניקיון אחר, מבצעים ואף ממליצים עליו בחום. כאשר מתבצע הניקיון בביתכם אז אתם רואים בעיניכם את מה שנעשה עם השטיח וכיצד בזמן כה קצר אתם משפרים את אורח חייכם והופכים אותו לבריא יותר. יתרה מכך, העברת השטיח למקום אחר גורר סיכון מיותר של נזק שייגרם בדרך.

ניקיון של שטיחי יוקרה כמו: שטיח שאגי, שטיח פרסי זיגלר וכד' צריך להתבצע בזהירות ובידי ידיים מקצועיות ובדיוק בשל כך מומלץ לנקות את השטיח בבית הלקוח. כמו כן, גם שטיחים מקיר לקיר לא מאפשרים גמישות יתרה ושירות ניקיון המגיע עד הבית ומטפל בהם באופן מיידי הוא ערך מוסף.חיפוש באתר

צרו איתנו קשרניקיון אחר בפייסבוק
צרו קשר

זקוקים לייעוץ או לחברת ניקיון מקצועית ואמינה? השאירו פרטים ונשמח לעמוד לשירותכם